Wycofany z produkcji – Aster-4 – akomodacyjny sterownik ulicznej sygnalizacji świetlnej

Produkt został zastąpiony przez: AsterITmini

A-ster Aster-4 akomodacyjny sterownik drogowej sygnalizacji świetlnejAkomodacyjny sterownik ASTER-4 służy do sterowania sygnalizacją świetlną na przejściach dla pieszych przez jedno-, lub dwujezdniowe drogi oraz przez wydzielone torowiska tramwajowe.
Może też obsługiwać mijanki na mostach, lub remontowanych odcinkach dróg.
Przy realizacji sterowania urządzenie wykorzystuje uniwersalny, akomodacyjny algorytm sterowania grupowego, który w połączeniu z detektorami pojazdów DP-3 (lub innymi) pozwala na optymalizację przepustowości skrzyżowania, zapewniając jednocześnie duże bezpieczeństwo ruchu.
ASTER-4 realizuje również algorytmy sterowania stałoczasowego.

Konstrukcja i oprogramowanie sterownika zostały zaprojektowane tak, aby instalator nie mający dużego doświadczenia w obsłudze komputera nie miał trudności z zaprogramowaniem dowolnego algorytmu sterowania.
Do wspomagania programowania sterowników ASTER-4 służy generator programów A4proj, który przyjaznym graficznym interfejsem prowadzi programistę przez kolejne etapy tworzenia projektu
Umieszczenie programu w nieulotnej pamięci sterownika odbywa się poprzez port transmisji szeregowej RS-232, lub zewnętrzny programator.