D-6 – oznakowanie aktywne przejścia dla pieszych ze sterowaniem oświetleniem ulicznym i czujnikami obecności pieszego

D-6 – oznakowanie aktywne przejścia dla pieszych ze sterowaniem oświetleniem ulicznym i czujnikami obecności pieszego

Aktywne oznakowanie przeznaczone jest do oznaczania przejścia dla pieszych w miejscach szczególnie niebezpiecznych. Zadaniem jego jest w sposób aktywny ostrzeganie kierowców o zbliżaniu się do przejścia, w momencie kiedy pieszy znajduje się w jego rejonie. Zestaw składa się z dwóch kompletów znaków, które przystosowane są do sterowania oświetleniem ulicznym w rejonie przejścia dla pieszych. Sterowanie ma za zadanie załączenie dodatkowego oświetlenia przejścia dla pieszych lub zmianę natężenia oświetlenia. Sygnalizatory ostrzegawcze i sterowanie oświetleniem załączane jest przez detektory obecności pieszego, a synchronizacja między znakami odbywa się drogą radiową. Dzięki dobraniu odpowiednich źródeł światła oraz zastosowaniu układów optycznych znak jest doskonale widoczny nawet w trudnych warunkach, a jednocześnie nie powoduje olśnienia kierujących pojazdami. Lico znaku wykonane jest z płyty poliwęglanowej o grubości 3mm, pokryte transparentną folią lub farbą, która umożliwia przepuszczanie wewnętrznego oświetlenia. Podświetlenie wnętrza znaku wykorzystuje źródła światła typu LED, które zapewniają równomierne podświetlenie całej płaszczyzny. Właściwości funkcjonalne znaku i układu sterowania Wbudowany czujnik oświetlenia zewnętrznego. Sterowanie oświetleniem ulicznym przy pomocy styków przekaźnika Czujnik obecności pieszego Na życzenie klienta znak może zostać dopasowany do indywidualnych potrzeb i wymagań.   Zasada działania: W stanie czuwania (oczekiwania na zgłoszenie pieszego) lampy oświetlenia ulicznego oświetlają przejście z obniżoną mocą zależną od zastosowanych lamp oświetlenia. Wykrycie obecności pieszego w polu widzenia jednego z czujników ruchu powoduje uruchomienie sygnalizacji ostrzegawczej i automatyczne zwiększenie mocy oświetlenia przejścia dla pieszych.Informacja o wykryciu obecności pieszego przekazywana jest drogą radiową. Opuszczenie przez pieszego strefy działania czujników obecności powoduje wyłączenie sygnalizacji ostrzegawczej i obniżenie mocy lamp  oświetlenia ulicznego. Dane techniczne: Wymiary gabarytowe bez uchwytu 600 × 900 × 100 mm Napięcie zasilania 12VDC lub 230 VAC Średni pobór mocy ok. 15 W Podświetlanie znaku LED Czujnik obecności pieszego Detektor podczerwieni z detektorem mikrofalowym Sygnalizator ostrzegawczy LED fi200 z soczewką Frasnela Masa 11 kg Pobierz:   Galeria:
D-6 – oznakowanie aktywne przejścia dla pieszych z czujnikiem obecności pieszego i zasilaniem solarnym

D-6 – oznakowanie aktywne przejścia dla pieszych z czujnikiem obecności pieszego i zasilaniem solarnym

Aktywne oznakowanie przeznaczone jest do oznaczania przejścia dla pieszych w miejscach szczególnie niebezpiecznych. Zadaniem jego jest w sposób aktywny ostrzeganie kierowców o zbliżaniu się do przejścia, w momencie kiedy w pieszy znajduje się w jego rejonie. Zestaw składa się dwóch kompletów znaków. Energia elektryczna dostarczana jest przez moduły fotowoltaiczne z akumulatorem. Sygnalizatory ostrzegawcze załączane są przez detektory obecności pieszego, a synchronizacja między znakami odbywa się drogą radiową. Dzięki dobraniu odpowiednich źródeł światła oraz zastosowaniu układów optycznych znak jest doskonale widoczny nawet w trudnych warunkach, a jednocześnie nie powoduje olśnienia kierujących pojazdami. Właściwości funkcjonalne znaku i układu sterowania: Wbudowany czujnik oświetlenia zewnętrznego. Układ optyczny, który wykorzystuje soczewkę Fresnela, zapewnia równomierny rozkład światła na sygnalizatorze ostrzegawczym. Na życzenie znak może zostać dostosowany do specjalnych wymagań Klienta. Dane techniczne: Wymiary gabarytowe znaku bez uchwytu wielkość średnia: 600 × 900 × 55 mm wielkość duża: 900 x 1200 x 55 mm Napięcie zasilania 9 — 15VDC,230VAC,230VAC zasilanie buforowe z linii oświetlenia ulicznego, Średni pobór mocy ok. 5 W Czujnik obecności pieszego Detektor podczerwieni z detektorem mikrofalowym Sygnalizator ostrzegawczy LED fi200 z soczewką Fresnela Masa bez układu Ładowania 5 kg Pobierz:   Galeria:
D-6 – aktywny znak, podświetlany z oświetleniem przejścia dla pieszych

D-6 – aktywny znak, podświetlany z oświetleniem przejścia dla pieszych

Znak aktywny D-6 przeznaczony jest do oznaczania oraz oświetlenia przejścia dla pieszych. Zadaniem jego jest w sposób aktywny ostrzeganie kierowców o zbliżaniu się do przejścia. Dzięki dobraniu odpowiednich źródeł światła oraz zastosowaniu układów optycznych znak jest doskonale widoczny nawet w trudnych warunkach, a jednocześnie nie powoduje olśnienia kierujących pojazdami. Zastosowanie wysokosprawnych źródeł prądowych oraz odpowiedniego sterowania pozwoliło uzyskać duży strumień świetlny przy minimalnej konsumpcji energii, co predysponuje urządzenie do pracy z zasilaniem przez systemy fotowoltaiczne. Opis konstrukcji Znak D-6 skonstruowany jest w oparciu o najnowsze technologie dostępne obecnie. Zbudowany w całości z materiałów odpornych na warunki atmosferyczne zapewniających minimum 10 letnią eksploatację. Doskonałe doświetlenie przejścia dla pieszych i redukcja olśnienia kierujących pojazdami uzyskana została poprzez wysokosprawne, ukierunkowane źródła światła LED oraz adaptacyjny sterownik regulujący jasność świecenia w zależności od warunków oświetlenia zewnętrznego. Lico znaku jest wykonane z płyty poliwęglanowej o grubości >4mm, pokryte transparentną folią lub farbą, która umożliwia przepuszczanie wewnętrznego oświetlenia. Podświetlenie wnętrza znaku wykorzystuje źródła światła typu LED, zapewniające równomierne podświetlenie całej płaszczyzny. Dla wygody obsługi i konserwacji układ zasilania i sterowania umieszczony jest na zewnątrz w osobnej obudowie i jest dostępny bez potrzeby otwierania znaku i stosowania podnośnika. Opcjonalnie układ sterowania może być wyposażony w nadajnik komunikatów SMS informujący obsługę o stanach awaryjnych takich jak: zanik lub brak napięcia zasilania, powrót napięcia zasilania, Właściwości funkcjonalne znaku i układu sterowania Wykonanie jednostronne lub dwustronne. Boczny uchwyt mocujący do wysięgnika, regulowany w 3 płaszczyznach. Wbudowany czujnik oświetlenia zewnętrznego. Regulacja jasności elementów świecących w zależności od oświetlenia zewnętrznego. Funkcja kontroli poprawnego działania; wysyłanie SMSa w przypadku awarii (opcja) czujnik obecności pieszego do sterowania sygnalizacją ostrzegawczą i/lub oświetleniem ulicznym (opcja) Na życzenie znak może zostać dostosowany do specjalnych wymagań Klienta. Dane techniczne: Wymiary gabarytowe bez uchwytu 940 × 940 × 130 mm Napięcie zasilania 9 – 15VDC,230VAC Średni pobór mocy tryb dzienny: ok. 6W,tryb nocny: ok. 24W,oświetlacz przejścia: od 15W do 30W lub inny zależnie od wymaganych parametrów oświetlenia. Podświetlanie znaku, oświetlacz przejścia dla pieszych LED Funkcja ściemniania TAK Sygnalizator ostrzegawczy LED fi300 z soczewką Frasnela Wysyłanie SMS przy awarii tak (opcja) Czujnik obecności pieszego tak (opcja) Masa znak: 25 kg, uchwyt: 11kg Pobierz:   Galeria:  
C-9 – znak aktywny

C-9 – znak aktywny

  Znak C-9 wskazuje na obowiązek jazdy na prawo od znaku w miejscu, w którym wysepka lub początek pasa rozdzielającego dzieli jezdnię dwukierunkową na dwie jezdnie (odcinki jezdni) jednokierunkowe. Wskazując wjazd na jezdnię jednokierunkową znak ten zastępuje dwa znaki – znak zakazu B-2, który zamykałby wjazd na lewą jezdnię oraz znak D-3, który umieszcza się przy lewej jezdni w celu poinformowania, że jest ona jednokierunkowa. Opis konstrukcji Aktywny znak C-9 skonstruowany jest w oparciu o najnowsze technologie dostępne obecnie. Zbudowany w całości z materiałów odpornych na warunki atmosferyczne zapewniających minimum 10 letnią eksploatację. Doskonałą widoczność na drodze i redukcję olśnienia kierujących pojazdami zapewnia folia odblaskowa II generacji oraz adaptacyjny sterownik regulujący jasność świecenia diod LED w zależności od warunków oświetlenia zewnętrznego. Zastosowanie specjalnego układu optycznego dla każdej diody gwarantuje doskonałą widoczność znaku z daleka i nie oślepianie kierowców z bliska. Ze względu na znikomy pobór energii może współpracować z niewielkimi bateriami słonecznymi. Opcjonalnie dostarczany z pylonem U5a, zestawem zasilania. Dane techniczne: Średnice znaku 600/800/900 mm Napięcie zasilania 12VDC, 24 VDC, 230 VAC Kolor świecenia biały, żółty Lico znaku  folia odblaskowa II generacji Regulacja jasności świecenia tak Średni pobór mocy max. 2/4/5 W Pobierz: Galeria:  
B-20 – znak aktywny

B-20 – znak aktywny

Aktywne oznakowanie przeznaczone jest do oznaczania miejsc szczególnie niebezpiecznych. Zadaniem jego jest w sposób aktywny ostrzeganie kierowców o zbliżaniu się do miejsca niebezpiecznego. Zestaw składa się ze znaku aktywnego, czujnika ruchu dla wykrywania pojazdów, oraz zestawu zasilania solarnego. Energia elektryczna dostarczana jest przez moduły fotowoltaiczne z akumulatorem. Napis „Stop” i obwódka znaku załączane są przez detektory ruchu. Dzięki dobraniu odpowiednich źródeł światła oraz zastosowaniu układów optycznych znak jest doskonale widoczny nawet w trudnych warunkach, a jednocześnie nie powoduje olśnienia kierujących pojazdami.     Właściwości funkcjonalne znaku i układu sterowania: Zastosowana folia II generacji lub III generacji. Wbudowany czujnik oświetlenia zewnętrznego. Regulacja jasności elementów świecących w zależności od oświetlenia zewnętrznego. Na życzenie znak może zostać dostosowany do specjalnych wymagań Klienta. Montaż możliwy jest na słupku i na słupie wysięgnikowy. Opcjonalnie może zostać dostarczony z radarowym czujnikiem ruchu i zestawem zasilania solarnego. Dane techniczne: Wymiary gabarytowe bez uchwytu 800 × 800 × 25 mm,900 x 900 x 25mm Napięcie zasilania 9 — 15VDC,230VAC Średni pobór mocy ok. 5W Podświetlanie znaku LED Funkcja ściemniania tak Masa bez układu Ładowania 5 kg Pobierz: Galeria:
A-19 – oznakowanie aktywne „boczny wiatr” z czujnikiem prędkości wiatru

A-19 – oznakowanie aktywne „boczny wiatr” z czujnikiem prędkości wiatru

  Znak w sposób aktywny ostrzega kierujących pojazdami o mocnych podmuchach wiatru. Zestaw składa się ze znaku aktywnego i czujnika prędkości wiatru. Ze względu na niewielkie zapotrzebowanie na energię elektryczną możliwe jest zasilanie układu z alternatywnych źródeł zasilania. Po przekroczeniu prędkości granicznej wiatru zostaje oświetlony (w sposób migowy) symbol i obwódka znaku. Dzięki dobraniu odpowiednich źródeł światła oraz zastosowaniu układów optycznych znak jest doskonale widoczny nawet w trudnych warunkach, a jednocześnie nie powoduje olśnienia kierujących pojazdami. Właściwości funkcjonalne znaku i układu sterowania Zastosowana folia II generacji lub III generacji Czujnik prędkości wiatru dostarczony w komplecie. Na życzenie klienta znak może zostać dopasowany do indywidualnych potrzeb i wymagań. Dane techniczne: Wymiary gabarytowe bez uchwytu 600 × 900 × 100 mm Napięcie zasilania 12VDC lub 230 VAC Średni pobór mocy ok. 15 W Podświetlanie znaku LED Czujnik prędkości wiatru wyjście częstotliwościowe Masa 11 kg Pobierz: